Tőzsdei és befektetési lehetőségek – Kezeld a kockázatot!

kockázatkezelés

Akár érdekel a tőzsdei kereskedés, akár csak úgy távolról szemléled a tőzsdét, biztosan találsz majd számodra is érdekes információt.

2016. március 11.
szerző:
Alkér Orsolya

Oszd meg mással is!

Miért?

Azért, mert ha te a pénzedet nem otthon a párnában, vagy a bankban akarod tartani, hanem magasabb hozamon szeretnéd kamatoztatni, akkor nem tud a pénzed nem találkozni a tőzsdével, hiszen akárhova is teszed a pénzed, minden pénzintézet így vagy úgy, de tőzsdére viszi azt.
Ahhoz, hogy a megfelelő módon kereskedj a tőzsdén, vagy a megfelelő pénzintézetet ki tudd választani, alapvető ismereteket tudnod kell.
Ezért kérlek, olvasd végig azokat az információkat, amelyeket feltétlenül tudnod kell ahhoz, hogy ha már kereskedsz vagy tervezed a tőzsdei kereskedést, akkor sikeres tudj lenni, ha pedig befektetési alapokba teszed a pénzed, akkor ki tudd választani azt a pénzintézetet, amely nem fog bedőlni, mint ahogy időről időre ez történik.

Tőzsdei kereskedés alapjait a Tőzsdei Kereskedés Mesterkurzuson sajátíthatod el, amely után ott lesz a kezedben az a tudás, amellyel kiegészítő jövedelemre tehetsz szert a tőszdéből.

HW_0565
Birger Schäfermeier a világ egyik legelismertebb és legsikeresebb tőzsdei kereskedője. 25 éve kereskedik a tőzsdén sikeresen. 9 évig tartott neki felépíteni, tesztelni azt a kereskedési rendszerét, amelyet most is használ, és amely részleteit a Tőzsde Habbal oktatócsomagból részletesen is megismerheted.

Birger minden évben indul élő kereskedési versenyeken, így például a párizsi tréder versenyen is, amelyeken évről évre előkelő helyen végez. Minden, ami tőzsde az a szenvedélye. Így nemcsak kereskedik, de tanítja is azt. Tanítványai a tőzsdei kereskedési ismereteket, stratégiákat, és Birger kereskedési gondolkodásmódját a leggyakorlatiasabb és hitelesebb módon ismerhetik meg, ugyanis az, amit tanít, azt a saját élő tőzsdei számláján mutatja be.

Most egy pár szó rólad:

„Először is tudd, hogy mit akarsz!” Ha megkérdezed az embereket, a legtöbben csak azt mondják, hogy nagyon sok pénzt – kezdte Birger a szemináriumát, és ezzel teljesen egybe esik a saját tapasztalatom is. De valójában az ember nem pénzt akar, hanem mást. Mert minden vágy mögött érzelmek rejlenek. Nem hiszed? Akkor képzeld el, hogy veszel magadnak egy szuper autót, amilyenre mindig is vágytál. Nem arról beszélek most, amivel beéred, hanem ami a legjobban tetszik. Amikor elképzeled, hogy benne ülsz, akkor lehet, hogy a presztízsre és elismerést is hozzáképzeled. Képzeletedben látod, ahogy az autó kigördül a házad elől, és úgy érzed: na most végre vagyok valaki. Ide nézzetek! Tehát amikor arra a szuper autóra vágysz, nem feltétlenül azt akarod, hogy A-ból B-be eljuss, amire valójában egy jármű való, hiszen arra nemcsak egy szuper autó képes, hanem a villamos és a busz is.

Hasonlóan végig lehet gondolni az összes vágyadat. Tedd is ezt meg!

Fedezd fel, mire vágysz valójában!

Tehát az első dolog, hogy ezeket tisztázd magadban! A legtöbb ember tőzsdei pénzkeresési vágya mögött olyan vágyak húzódnak, mint presztízs, elismerés, biztonság, szabadság. Ha ezzel te is így vagy, akkor egy dolgot tudnod kell. A tőzsdézés a kockázatkezelésről szól, nem ezen vágyak eléréséről. Ezért például, ha te biztonságra vágysz, akkor azt tőzsdén tuti nem fogod elérni, mert a tőzsdézés a kockáztatásról és a kockázat kezeléséről szól.

Azok, akik biztonságra vágynak a kereskedések biztonságát úgy próbálják elérni, hogy különböző indikátorokat használnak.
Mik azok az indikátorok? Az indikátorok a múltbeli árfolyammozgásokból, és a forgalmakból próbálnak valamilyen összefüggéseket találni, és azokból lényeges információt kiszűrni. Vannak olyan emberek, akik akár 10 féle indikátort is használnak, hogy csökkentsék a kereskedésük kockázatát. Az indikátorok jelzései alapján döntenek, és erősen bíznak abban, hogy ezek biztonságot jelentenek kereskedéseik kimenetelét tekintve. Ebben azonban tévednek, mert az indikátorok a múltat tükrözik. „Ezért inkább reflektoroknak és nem indikátoroknak kellene őket nevezni” – mondja Birger. Az indikátorok tehát semmilyen információt nem hordoznak a jövőre vonatkozóan. Az egyetlen biztonságot a megfelelő kockázatkezelés adja. Az indikátorokkal csak akkor tudsz jó pénzt keresni, ha te fejleszted ki őket és aztán eladod.

A kockázatkezeléshez tehát egy kereskedési tervet kell készíteni, éppúgy, mint ahogy egy üzlethez is üzleti tervet készítünk.

A kereskedési tervnek két célja van:

1) hogy folyamatosan pénzt tudj termelni és
2) hosszú távon „üzletben maradj”, ahogy ő mondja.

A kereskedési terved tehát igen alapvető dolog mégis nagyon kevés embernek van.

Kereskedési terv, benne a tesztelt stratégiákkal azért is szükséges, mert a stratégiák megvédenek attól, hogy akár más, akár a saját véleményed befolyásoljon, és egyben hozzá segít ahhoz, hogy mindig tudd, mit tegyél a különböző piaci helyzetekben. Mert a stratégiák nagy előnye, hogy mindig tudod, mit csinálsz. A piac ugyanis kaotikus, ezért ha nem tudod, hogy mit csinálsz, akkor a számlád összege könnyen elpárologhat. Ha te már kereskedsz, vagy kereskedni akarsz a tőzsdén, de még nincs kereskedési terved, akkor ez legyen az első dolog, amit elkészítesz.

És van még valami. A tőzsdei kereskedéssel kéz a kézben járnak az elemzői és szakértői vélemények meghallgatása, illetve a saját véleményed kialakítása a piacról. A következő blog bejegyzésben arról lesz szó, hogy hogyan kezeld ezeket az elemzői véleményeket, és mit tegyél saját magad piacról kialakult véleményével, ha valóban pénzt akarsz csinálni a tőzsdén.

Hogyan duplázd meg a számlád
4,5 hónap alatt?

Tudd meg a Tőzsdei Kereskedés Mesterkurzus Demo szeminárium felvételéből!

Klikk ide a segítségért!

Szólj hozzá!