Tőzsde kezdőknek – Miért nullázza le a kezdők többsége a teljes számlaösszegét?
Van valami, … ami csak kevesek által ismert, és amely a teljes számlaösszegének elvesztéséhez vezet.
Te tudod mi az?
Ebben a bejegyzésben arról lesz szó, hogy mi az, amire sokan nem gondolnak, és amely igen gyorsan számlaösszeged teljes elvesztéséhez vezethet, akár te kereskedsz, akár más kezeli a pénzed. Birger Schäfermeier ennek megértését egy példán keresztül szemléltette.
Amikor gyermekként azt mondták neked, hogy ne nyúlj a forró vaslaphoz, és te nem vetted komolyan ezt az intelmet, majd rátenyereltél, akkor hamar megtanultad, hogy érdemes erre a figyelmeztetésre odafigyelni. Nevelésünk során megszoktuk azt, hogy ha valamit nem jól csinálunk, akkor azért büntetést vagy szidást kapunk.
A tőzsde azonban nem így működik.
Nagyon sok kezdő tőzsdéző nem tudja, hogy a tőzsdén a hiba nem egyenlő a pénzvesztéssel. <- FONTOS!
A tőzsdén a hibák ellenére is megjutalmaz a piac.
Ez egy probléma, mert főleg a kezdő, de sok régi kereskedő is tud pénzt csinálni a hibák ellenére. Ez akár hosszan, akár egy-két évig is eltarthat, de a végén mindig lesújt a végzet asszonya. Azonban addig, amíg ez nem következik be, azt hiszed te vagy a király, azt gondolod, hogy „Ez a Birger egy régi iskolát képvisel”, hiszen hiába mondja azt, hogy úgy nem lehet kereskedni, ahogy te csinálod, Neked még is megy!
Így aztán nem hogy nem akarod odatenni a kezedet, de egyenesen rá akarsz ülni a forró lapra. És meg is teszed, de a vége, hogy teljesen leégeted magadat. Ha hibázol végül, garantáltan a számlád elbukásához vezet. A legnagyobb baj az, hogy ezt lehet, hogy sokáig nem veszed észre. Továbbmegyek! Ez nem csak akkor lehet, így ha te kereskedsz, hanem ha más kezeli a pénzedet. Azt hiheted, hogy minden oké, és aztán egyszer csak fordul a kocka és búcsút inthetsz a pénzednek, még akkor is, ha egy biztonságosnak hitt pénzintézetbe teszed a pénzed. A történelemben több ilyen példa, volt van és lesz, és mégis elkövetik azokat a hibákat újra és újra, amely a pénzintézet bedőléséhez vezet.
Birger is hibás kereskedés alapján csinálta meg az első millióját, akkor még német márkában, és bukta el néhány hét alatt az első millióját.
Nagy kockázattal járó opciós kereskedéssel érte ezt el, amikor 10 000 német márkát sikerült neki 7-szer megdupláznia. 10 000, egyszeri duplázás 20 000, aztán 40 000, 80 000, 160 000, 320 000, 640 000 és már ott is vagy az első milliónál.
Ha szerencséd van, akkor sikerülhet.
És Birgernek szerencséje volt, és sikerült. 22 évesen megcsinálta. 22 évesen volt egy milliója néhány napig. Miután sikerült neki, nemhogy nem akart a forró vaslaphoz érni, hanem egyenesen rá akart ülni – mondta. Kiszámolta, hogy 5 millió német márka kell neki, és akkor nem kell dolgoznia, és tovább folytatta ezt a stratégiát, hiszen csak néhány kereskedés és eléri. Végül teljesen lenullázta a számláját, mert ez még rövid távon sem működi, nemhogy hosszú távon.
Mi ebből a tanulság? Egyrészt, hogy a szerencse nem fenntartható.
Ezért ne kövesd el azokat a hibákat, amelyeket oly sokan elkövetnek, és amelyeket azért nehéz elkerülni, mert az emberi természetből adódnak.
Készítsd el a kereskedési tervedet és kezeld a kockázatodat!
Hol kezdheted el ennek az elsajátítását?
A Tőzsde COMFORT 5 napos szemináriumon, amely részleteit itt nézheted meg>>