Tőzsde KVÍZ eredmények
Ebben a bejegyzésben a TŐZSDE KVÍZ eredményeit ismerheted meg.
Gyors összefoglalás: A kvíz eddig eredménye megdöbbentő volt számomra, mert a legfontosabb tőzsdei ismereteket tartalmazza, amelyre adott válaszok 50%-a volt csak jó válasz.
Lehet, hogy te is kitöltötted ezt a kérdőívet, akkor is és most is, de az is lehet, hogy nem. Ha még nem tetted, akkor ne olvass tovább, hanem először válaszolj 6 egyszerű kérdésre!
Klikk ide a kvíz eléréséhez -> httpss://drive.google.com/open?id=13XAG8ofGcflu7BaaerN2M-wIKAMb1QwdAgl1ei18T3s
Azt javaslom, hogy mindenképpen csak akkor nézd meg a Tőzsde KVÍZ kérdéseire a választ, ha előtte válaszoltál a fenti linken a kérdésekre, mert akkor tanulsz a legtöbbet. Így biztos lehetsz abban, hogy a tudásod elmélyül.
Tőzsde KVÍZ kérdések és válaszok
1. kérdés: Hogyan mondhatjuk a tőzsdei kereskedés más szóval?
A) az irány eltalálása minél többször
B) szerencsejáték
C) kockázatkezelés
D) fogadás a helyes irány eltalálására
Mi a te válaszod?
Egy korábbi blog bejegyzésben már szó volt róla, hogy a legtöbb ember tőzsdei pénzkeresési vágya mögött különböző vágyak húzódnak, mint pl. biztonság, szabadság, presztízs, elismerés, stb. Azonban abban a pillanatban, hogy a pénzed tőzsdére viszed, kockázatot vállalsz. A tőzsdézés tehát a kockázatkezelésről szól, nem az emberi ego különböző vágyainak eléréséről. Ezért ha te biztonságra vágysz, akkor azt tőzsdén tuti nem fogod elérni, mert a tőzsdézés a kockáztatásról és a kockázat kezeléséről szól.
A helyes válasz tehát: kockázatkezelés.
A válaszadók 75%-a válaszolt erre a kérdésre helyesen. A rossz válaszok közül legtöbben az irány eltalálására voksoltak, és a válaszadók 2%-a a szerencsejátékot jelölte be helyes válasznak.
2. kérdés: Hogyan fejeznéd be a következő mondatot?
Én nem véleményeket kereskedek a tőzsdén, hanem …………………….
A) kockázatokat
B) valószínűségeket
C) lehetőségeket
Mi a te válaszod?
Ez a mondat annak kapcsán merült fel, hogy Birger a tőzsdei elemzők és tőzsdei kereskedők közötti különbségekről beszélt. A tőzsdei elemzők azok, akiket te is hallasz nap, mint nap a tévében vagy a rádióban. Az elemző az, aki megjósolja, mi történik majd a piacon, véleményt alkot, és elméleteket gyárt a miértekről, DE…
DE nem vállal semmilyen kockázatot!
A tőzsdei kereskedő a piacok mozgására reagál, kockázatot vállal és kockázatot kezel, statisztikát vezet, és késedelem nélkül cselekszik, ha szükséges.
Összefoglalva tehát az elemzők nem foglalkoznak a kockázattal. A tőzsdei kereskedők azok, akik foglalkoznak a kockázattal. Nagy különbség, hogy csak beszélsz a kockázatról vagy vállalsz is kockázatot. Mert valószínűséget tudunk számolni, de megjósolni nem tudjuk a jövőt. Ezért a kérdésben szereplő mondat így hangzik helyesen.
A helyes válasz a B válasz. Valószínűségeket.
A válaszadók 50%-a válaszolt erre a kérdésre helyesen, pedig ez egy nagyon fontos dolog.
A rossz válaszok közül legtöbben a lehetőségeket jelölték meg, de azt hiszem ők itt valamit nagyon félreértettek. A lehetőség ugyanis elég nagy kakukktojás a válaszok között. A sikeres tőzsdei kereskedők tehát valószínűségeket kereskednek, vagyis olyan stratégiákat, amelyeket több száz kereskedésen teszteltek, és amelyek elvárt értéke pozitív.
A következő, azaz a harmadik kérdés így szólt:
3. kérdés: Milyen elemzői véleményekre érdemes odafigyelni a tőzsdén való kerekedés során?
A) Csak szakirányú végzettséggel rendelkező elemző véleményére
B) Legalább 5 év tapasztalattal rendelkező elemző véleményére.
C) Legalább 10 év tapasztalattal rendelkező elemző véleményére.
D) Semmilyen elemzői véleményre nem érdemes odafigyelni
E) A saját véleményedre érdemes csak odafigyelni.
Mi a te válaszod?
Az előbb, a 2. kérdésnél már tárgyaltuk, hogy az elemzők vélemények mennyire nem számítanak, mert azonkívül, hogy különböznek vagy igazak vagy nem. Az elemzői véleményeket tehát, ha szabad ilyet mondanom, KÖTELEZŐ figyelmen kívül hagynod, ha pénzt akarsz csinálni a tőzsdén. Ebbe beleesik a te véleményed is. Mert nem véleményeket, hanem valószínségeket kell kereskedni a tőzsdén, az hozza a pénzt. A többi csak viszi.
Micsoda megkönnyebbülés nem? Hogy tisztul a kép! Mennyi mindenre nem kell odafigyelned, amire esetleg azt hitted, hogy kell. Azért a teljes képhez hozzátartozik, hogy persze mások véleményét nem figyelembe venni sem mindig könnyű, de a sajátodét a legnehezebb. Azonban ha a saját véleményedet figyelembe vennéd, ez azt is jelentené, hogy a legtöbbször igazadnak kell lennie. Különben nem fogsz pénzt csinálni. Azonban a piac nem a te véleményed alapján mozog, és te pedig nem tudod kitalálni a jövőt. Azok, akik hallgatnak a saját véleményükre nagy súlyt raknak a saját vállukra, amely alatt aztán összeroskadnak. Ne kövesd el ezt a hibát!
A válaszadók kevesebb, mint a fele válaszolt erre a kérdésre helyesen
A helyes válasz tehát a D válasz: Semmilyen elemzői véleményre nem érdemes odafigyelni, a sajátodéra sem!
A negyedik kérdés könnyű volt és a válaszok talán viccesek. A kérdés így hangzott
4. kérdés: Miért jött létre a tőzsde?
A) Azért, hogy sokan elveszítsék a pénzüket.
B) Azért, hogy néhányan meggazdagodjanak.
C) Azért, mert a nagy projektek (vasútépítés, internet, stb.) megvalósításához szükség volt arra, hogy sokan összeadják a pénzüket.
Mi a te válaszod?
A helyes válasz adja magát, ami a C válasz
Azért, mert a nagy projektek (vasútépítés, internet, stb.) megvalósításához szükség volt arra, hogy sokan összeadják a pénzüket
A válaszadók 99%-a válaszolt erre a kérdésre helyesen, mert egy ember a B választ választotta, vagyis, hogy azért alakult a tőzsde, hogy néhányan meggazdagodjanak.
Egy kis lazítás után jön az ötödik kérdés, ami a tőzsde működésének egy nagyon fontos törvényszerűségére kérdez rá. A kérdés így szól:
5. kérdés: Igaz vagy hamis? A tőzsdén a hibázás nem egyenlő a pénz veszteséggel.
A) Igaz.
B) Hamis.
Mi a te válaszod?
Ezt jegyezd meg, mert fontos! A tőzsdén a hibák ellenére is megjutalmazhat a piac. Miért? Mert a tőzsdén egy-egy stratégia működhet ideiglenesen, rövid-távon. Ez azért nagy probléma, mert a kezdő kereskedő a hibák ellenére is tud pénzt csinálni a tőzsdén. Az elején… de mivel a stratégia nem működik hosszú távon ezért egyszer csak veszteségbe fordulsz. Ez akkor is előfordulhat, amikor nem te kereskedsz, hanem odaadod a pénzedet kezelésre és az adott intézménynél csak a pozitív hozamokat látod, és ez alapján elhiszed, hogy jó helyen lesz a pénzed.
A helyes válasz tehát az A) válasz: A tőzsdén a hibázás nem egyenlő a pénz veszteséggel.
A válaszadók 73%-a válaszolt erre a kérdésre helyesen.
Végül a hatodik kérdés, szintén egy nagyon fontos ismeret a tőzsdéről. A kérdés így hangzott:
6. kérdés: Igaz vagy hamis a következő állítás: A piac határtalan
A) Igaz
B) Hamis
Mi a te válaszod?
Ez egy nagyon fontos mondat és örültem, mert a válaszadók 95%-a helyesen válaszolt erre a kérdésre.
A helyes válasz az A) A piac határtalan.
Azért fontos ez, mert sok embernek a fejében van egy olyan képzet, hogy most már eleget ment a piac felfele, most már esnie kell és elkezdenek shortolni, holott a piac még hetekig, hónapokig mehet, ugyanabba az irányba. Ez főleg akkor veszélyes, ha adsz a saját véleményedre, és amikor először shortolsz egy emelkedő piacon megmagyarázod magadnak, hogy oké most még nem ért véget az emelkedés, de majd most. Megint shortolsz, megint veszítesz, és azt gondolod, hogy oké, de most már igazam lesz, mert most már fordul a piac. És ez így mehet hetekig, míg az egódra és saját véleményedre figyelve ledarálod a számlád összegét.
Tudod, hányan csinálják most is ezt ebben a pillanatban, amikor ezt a mondatot olvasod?
Ez volt hát a kvíz. Remélem hasznos volt az összefoglalás.