Szeretnéd, ha az unokáid Rothschildok lennének? Spórolj és építs vagyont!
Hogyan teremts, akár kis megtakarítással vagyont? Erre még nem is gondoltál? Pedig pofonegyszerű... itt a válasz: 100 millió forintig bárki el tud jutni, aki kevesebbet költ, mint amennyit keres és időben elkezd megtakarítani és befektetni. Magyarországon a középosztálynak megfelelő jövedelme van ehhez, csak nem tanította meg senki a vagyonteremtés alapjait. Bárki képes ide eljutni, aki rendszeresen megtakarít és befektet.
Azt hiszed, a magyar átlagemberek menthetetlenül szegények, esélyük sincsen arra, hogy pénzügyileg felemelkedjenek? Hogy soha nem lehet belőled vagy legalább utódaidból Rothschild? Nagyot tévedsz. Egyszerű, ősi módszerekkel, józan paraszti ésszel is hatalmas előrelépést lehet tenni a gazdagodás felé.
Az európai uniós statisztikai hivatal, az Eurostat által készített ábrák azt mutatják, hogy a lakosság hány százaléka nem tudna kifizetni egy váratlanul jelentkező nagyobb kiadást, azaz mekkora hányaduknak nincsen lényeges mértékű tartaléka, megtakarítása. Legalábbis likvid, azaz gyorsan pénzzé tehető tartaléka, amiből napokon belül ki lehet fizetni valamilyen nagyobb összeget. Fontos, hogy likvid legyen, mert sok magyar vagyonának nagy része vagy egésze a saját ingatlanban fekszik, esetleg valamilyen kft.-üzletrész vagy bt.-részesedés formájában egy családi vállalkozásban, ezeket azonban csak bajosan lehet pénzzé tenni.
Ha megnézzük a szintén az Eurostatnál látható európai térképet, azon is sötét színnel van jelölve Magyarország, ami azt jelzi, hogy a legmagasabb sávban, 55 és 80 százalék között van a rendkívüli kiadásokat finanszírozni nem tudók aránya.
Az ábrák látszólag a pesszimistákat igazolják, hiszen a magyarok 72 százaléka nem tudna egy rendkívüli kiadást finanszírozni. Ezzel pedig mindjárt az élen vagyunk az Európai Unióban, még a válság sújtotta Görögországra, Ciprusra, vagy a sokáig nagyon szegénynek számító Romániára, Bulgáriára is sokkal jobb értékeket hoztak ki. De ne tessék elcsüggedni, a valóság ennél jóval többet tartogat nekünk.
Nem olyan nehéz a középrétegbe kerülni
Tényleg azt hiszed, hogy nem tudsz jobb lenni a magyar lakosság körülbelül háromnegyed részénél? Nem tudnál a jobbik negyedbe sem tartozni? Ebben egészen biztosan tévedsz, csak tudás, jókora elszántság, munka, talán némi makacsság kell hozzá. Mivel szegény az ország, a mérce is más, mint mondjuk Svájcban. A TÁRKI nemrég közzétett tanulmánya tízmillió forint alatt lényegében vagyontalannak tekinti a magyarokat, 10 és 70 millió közötti vagyonnal már a középrétegbe lehet tartozni. (Ebbe a saját ingatlant is beleszámolják, amelyben a legtöbben laknak.)
No de hogyan is szerezhetnék legalább tízmillió forintos vagyont, ha semmim sincs, ha csak keveset keresek, ha a megélhetés is nehéz, ha szórakozni sem járok? Hogyan lehetne akár csak egymillió forintom is? Ősi, hétköznapi módszerekkel, okos spórolással, a felesleges holmik eladogatásával, fontos költségtételek mérséklésével, hitelcsapdák kikerülésével a legtöbb ember össze tud szedni egymillió forintot egy év alatt. Erről itt írtunk részletesen, ha még nem olvastad, semmiképp se hagyd ki.
Mennyi lesz a mostani egymillióból?
Azt mondod, egymillió forint semmire sem elég? Ebben ugyan van valami, de valljuk be, ez sokkal, de sokkal több, mint a nagy semmi, amire eddig jutottál vagy ez után jutnál azzal, ha mindig minden pénzed elköltöd. Ráadásul van egy nagy barátod, az idő. Egyrészt nem szabad egy év után sem felhagynod a tudatos, nem feltétlenül önsanyargató, de viszonylag szigorú, a józan önérdekeidet szolgáló, okos spórolással. Érdemes lesz folytatni. Másrészt, a kamatos kamat hatalmas úr.
Tudtad, hogy egymillió forintból még szerény, a magyar lakossági állampapírok által fizetett évi három százalékos (reál)kamattal is 1,81 millió lesz húsz év, 2,43 millió harminc év, 4,38 millió 50 év alatt? Ha pedig sikerülne nagyon magas, évi 20 százalékos hozamokat elérned, ami a részvénypiacokon egyáltalán nem lehetetlen, akkor egyetlen millióból 9,1 milliárdot is lehet csinálni egy fél évszázad alatt, amint azt a táblázat mutatja. Legalábbis a legjobbak, mint Warren Buffett vagy Soros György, hasonló eredményeket értek el.
Warren Buffett véleményét a matrac alatt tartott pénzről itt megtalálod, és nézd meg 23 tippjét is itt! Ismerd meg a guru gondolkodását te is.
Egy eléggé reális forgatókönyv a részvénypiacok történelmi, hosszú távú teljesítményei alapján, ha évi 10%-os hozammal kalkulálunk, és egy középkorú személy esetében harminc éves megtakarítási időt feltételezünk a nyugdíjig. Ebben az esetben a jelenlegi egymillió forint értéke 17,5 millió forintra nőne.
Tanítsd meg a gyerekeidnek, és övék lesz a jövő
És hogy hogy hogyan jönnek ide a Rothschildok? Az ugyan valószínűtlen, hogy egy most 30-60 éves, átlag körüli bérből élő magyar állampolgár még életében olyan igazán nagyon dúsgazdag legyen. De Rothschildok sem egyik napról a másikra lettek azzá, évszázadokon és generációkon keresztül tartott a felemelkedésük, egyszerű pénzváltókból lettek lassacskán bankárok, azután uralkodók házi bankárai, majd a 19. század legvagyonosabb családja.
Ha annyira dúsgazdagon, mint a Rothschildok, nem is, de vagyonosan és jómódban van esélyed leélni utolsó éveidet, ha időben észbe kapsz. Ha pedig gyermekeidnek, unokáidnak is megtanítod, amit tanultál, ráveszed őket arra, hogy hasonlóan ügyesen bánjanak a pénzzel, akkor lehet, hogy pár generáció múlva a te családod lesz a gazdagság egyik szinonimája.
„Concordia, integritas, industria” – írja a Rothschildok jelmondata címerükben, azaz körülbelül egyetértés, romlatlanság, szorgalom. Nem ártana eltanulni tőlük.
Arról pedig, hogy mégis mit kezdjünk azzal a kezdőtőkével, amit sikerült előteremtenünk, összespórolnunk, arról itt olvashatsz egy hasznos bejegyzést.