Miért mondja Warren Buffett, hogy a pénz többet ér a matrac alatt?
Micsodaaa? A pénz többet ér a matrac alatt? Warren Buffett elárulja, mi az a pillanat, amikor jobb, ha kiveszed a pénzed a bankból. A Befektetés Habbal oktatócsomag kalkulátoraival pedig egyszerűen megtervezed befektetéseidet.
Vajon Warren Buffett figyelmeztetni akar minket valamire azzal, hogy arról beszél mikor fontolja meg, hogy kiveszi a pénzét a bankból?
Már jó ideje él együtt a világ az alacsony kamatokkal, ezt Te is a bőrödön érzed, hiszen alig növekszik valamit a bankszámládon elhelyezett pénzed. Nyilván Te is bosszankodsz, amikor megnézed a bankszámla kivonatodat.
De mielőtt még megtudnád, hogy, mikor tartaná Warren Buffett a pénzét a matrac alatt, néz meg, hogy a milliárdos befektető, Warren Buffett hogyan változtatott befektetési politikáján a Brexit hatására, vagyis Nagy-Britannia EU-ból való kilépését támogató népszavazást követően?
Nem vagy egyedül!
Nem csak az átlagembert érintik érzékenyen az alacsony kamatok, a világ leggazdagabb pénzembereinek is fejtörést okoz, hogy ne parkoltassák bankszámlán a millióikat.
Mit gondol a jelenlegi pénzpiaci helyzetről Warren Buffet, amerikai nagybefektető, a Berkshire Hathaway befektetési alap igazgatótanácsának elnöke?
Mi van, ha már az ügyfeleknek kell fizetniük?
Warren Buffett nem tartozik a szegény emberek közé, az amerikai Forbes magazin 2016-ban – immár nem elöször – a világ 2. leggazdagabb emberének jelölte őt. Mégis nemrégiben arról beszélt, hogy már benne is felmerül, esetleg kiveszi a bankból a pénzét, különösen akkor, ha a negatív kamatok miatt immár az ügyfeleknek kell fizetniük azért, hogy bankban tartsák a pénzüket.
Forrás: https://www.cnbc.com/2016/05/02/warren-buffett-i-might-consider-taking-money-out-of-banks-if-they-charge-for-deposits.html
El kell jönnie egy pontnak, amikor az ember valóban elkezdi kivenni a pénzét a bankból – vélekedik Buffett
Ha a pénzed kevesebbet ér a bankban, mint az otthoni széfedben az egy idő után cselekvésre késztet. A világ megváltozott. Ha sok pénzt tartasz euróban, mint ahogy a mi cégünk is – mondta a Berkshire Hathaway vezérigazgatója – még mindig jobb, ha a matrac alatt tartod a pénzt – tette hozzá.
Buffett nem akar direkt pénzt csinálni a negatív kamatokból
Warren Buffet saját bevallása szerint a jegybankok pénzpolitikáját izgalmas játékfilmként figyeli, de közvetlenül nem törekszik arra, hogy a Berkshire befektetési alapok pénzt csináljanak a központi bankok kamatpolitikájának változásaiból. Elismerte azonban, hogy az alacsony banki kamat környezet ösztönzi a hosszabb távú befektetéseket, és haszonnal jár a Berkshire Hathaway számára.
Van 60 milliárd dollár kintlevőségünk 0,25 százalékos, vagy még alacsonyabb kamatra. A 60 milliárd egy százaléka 600 millió. Három-négy százalékos hozam esetén ez több milliárd dollárt jelent. Ez azért már meggondolandó – mondta az amerikai milliárdos.
Warren Buffet, aki így fogalmazott, amikor ügyfelei hozzá fordultak az 1966-os tőzsdei árfolyamzuhanás után:
“Amikor a Dow Jones index a februári 995 pontos csúcsról 865 pontra esett májusban jó néhány telefonhívást kaptam az üzletfeleimtől, akik azt mondták, ők azt gondolták, hogy az árak jóval alacsonyabbra mennek majd. Egy ilyen kijelentés pedig mindig felvet két kérdést . 1. Ha februárban tudták, hogy a Dow index 865 pontra esik vissza májusban, miért nem osztották meg velem akkor ezt a véleményüket? 2. Ha februárban még nem tudták, mi fog történni az elkövetkező három hónapban, hogy hogy most májusban tudják?
Minden száz pontnyi árfolyamzuhanás után akad egy-két olyan hang, akik azt mondják, most eladunk, aztán kivárunk, amíg tisztul a kép.
Hadd emlékeztessek ismét két dologra. 1. Előttem a jövő soha nem volt teljesen világos (szóljon nekem is, aki tudja mi fog történni az elkövetkező néhány hónapban, vagy akár csak néhány órában) 2. Amikor az árfolyam emelkedik száz ponttal, soha senki nem mondta még, hogy milyen zavaros a helyzet, bár visszatekintve, a kép februárban sem tűnt sokkal világosabbnak.”
Warren Buffett önmagáról egyébként így vélekedik
Jobb vagyok, mint a befektetők többsége, mert egyben üzletember is vagyok és jobb üzletember vagyok, mert nem csupán befektető vagyok.”
Buffet két legfontosabb üzleti szabálya
- Az első szabály: sohase veszíts pénzt.
- A második szabály: soha ne felejtsd el az első szabályt.
Ismerd meg Warren Buffett 23 befektetési tippjét, amelyből még többet megtudhatsz Amerika második leggazdagabb emberének üzleti szemléletéről.
Biztonságos és sikeres befektetésekhez segítséget itt találsz:
Befektetés Habbal oktatócsomag – 250 oldalas könyv 7 befektetés tervező kalkulátorral
– Befektetői észjárás a´la, Warren Buffett tanítómestere, Benjamin Graham –
A pénzügyi alapismereteket a gyerkekenek is meg kell tanítani, hogy értsék és tudják, mikor érdemes és mikor nem érdemes a bankban tartani a pénzt.
A gyerekek pénzügyi nevelésének egyik leghatékonyabb eszköze az Anybank és a Papabank, amely játékosan tanítja meg a gyerekeket a pénzzel való helyes gazdálkodásra, a pénz megtartására és annak gyarapítására. Ha 6-14 éves gyermeked van, akkor ne hagyd ki ezt a lehetőséget!
Kezdd el gyermeked pénzügyi nevelését!
Töltsd le ingyen az ehhez készült Anyabank /Papaban tervezőt és útmutatót és csatlakozz ahhoz a több, mint 10 000 családhoz, akik kezükbe vették gyermekük pénzügyi képzését! Kezdd el! Nyisd meg a bankodat ma!
2 könyv + 4 DC
Soha nem volt még ilyen fontos, mint ma, hogy gyermeked értse a pénzügyeket, és tudjon bánni a pénzzel …és ezt csak Te tudod biztosítani, mert az iskolában nincs pénzügyi képzés!
Klikk ide a további részletekhez!