Hogyan nyert Soros György 1,5 milliárd fontot arany befektetéssel a Brexit hatására?
Soros György az ilyen és ehhez hasonló "game-changing" események kihasználásával lett milliárdos. Ne maradj le te sem az ilyen lehetőségekről. Befektetés Habbal oktatócsomagunkban mindent megtalálsz ami egy kezdő befektetőnek szükséges.
Soros György amerikai milliárdos befektető az Európai Unió óhatatlan szétesését vizionálta a brit kilépés nyomán. Üzletemberként már az európai uniós tagságról tartott népszavazás előtt egy cikkben arra figyelmeztetett, hogy a Brexit nyomán néhány ember jelentősen megggazdagszik, a szavazók többségének azonban komoly anyagi károkat okoz Nagy-Britannia esetleges távozása.
Soros György arannyal kaszált a Brexiten
Az amerikai milliárdos viszont, aki egyenesen “Fekete péntekről” és az átlagemberek pénzügyi válságáról beszélt, maga meglehetősen “jól jött ki” a népszavazás meglepetést keltő eredménye nyomán létrejött kaotikus piaci helyzetből.
Soros befektetőként nemzetközi hírnevet azzal szerzett, hogy 1992-ben az angol font árfolyamának zuhanására fogadva szinte hihetetlen mértékben, egycsapásra 1,5 milliárd fonttal növelte vagyonát. (Az angol font értéke akkor 15 százalékot esett.) Hogy a Brexit nyomán Soros mennyit keresett pontosan, egyelőre nem tudni, nyilvánosan hozzáférhető adatok alapján csak annyi ismert, hogy nemrégiben megduplázta piaci áresést prognosztizáló tétjeit.
Arany és aranybánya a menekülési útvonal
Soros Györgynek a hosszabb kihagyás után nemrégiben tért vissza ismét az aktív befektetésekhez. Sajtójelentések arról számoltak be, hogy Soros nem sokkal ezelött az arany és arannyal kapcsolatos befektetési lehetőségek iránt kezdett érdeklődni. Pénzpiaci zavarok esetén a befektetők természetszerűen a nemesfém iránt kezdenek érdeklődni, az egyik legbiztosabb menedéknek tekintve azt.
És a káosz bekövetkezett, a részvények, a követvények és az angol font árfolyama zuhanni kezdett. Az arany ára azonban a referendum eredményének nyilvánosságra kerülése után azonnal felszökött, és 2014. óta a legmagasabb szintre emelkedett. Soros pedig előrelátóan már korábban 193 millió fontot fektetett be a Barrick Goldba, a világ legnagyobb aranybányájába, és opciót szerzett az aranyárfolyamot lekövető tőzsdei kereskedési alap megvásárlására.
Az alábbi ábrából látszik, hogy sok mindent eladott (sold out) márciusban és befektetett a Barrick Goldba.
Forrás: gurufocus.com
Soros Györgynek, és a világ más jelentős pénzembereinek az Unióból való brit kilépéssel kapcsolatos első reakcióiról itt olvashatsz.
A Brexit hír megjelnésekor az arany azonnal emelkedi kezdett. Most sem válzotott semmit az emberek viselkedése, amely eddig is azt mutatta, hogy ha krizis van a piacon, akkor aranyba kezd menekülni a pénz.
2016. június 23. Brexit hír hatására az arany emelkedése (FXCM Trading station)
Odey, aki a kilépésre fogadott
Nem Soros György volt az egyetlen pénzmágnás, aki nagyot nyert az EU-ból való kilépésről szóló brit döntésből. Crispin Odey, az Odey vagyonkezelő alap elnöke bőkezűen finanszírozta az Unióból való kilépést óhajtók kampányát és az Odey vagyonkezelő 7,5 milliárd fonttal fogadott a kilépésre. A hírek szerint Crispin Odey személyesen is a kilépésre játszott, és úgy tudni, hogy magánvagyonát 220 millió fonttal növelte a Brexit győzelme.
Crispin Odey Nagy-Britannia egyik leggazdagabb embere, személyes vagyonát 900 millió fontra teszik. Az a hír járja róla, hogy számolatlanul, sokszor értelmetlenül szórja a pénzt. Állítólag két évvel ezelött román templom stílusában megtervezett tyúkólat épített gazdaságában.
Ha Te is szeretnél nyerni a Brexiten, akkor ismerd meg a befektetés alapjait!
Biztonságos és sikeres befektetésekhez segítséget itt találsz:
Befektetés Habbal oktatócsomag – 250 oldalas könyv 7 befektetés tervező kalkulátorral
– Befektetői észjárás a´la, Warren Buffett tanítómestere, Benjamin Graham –