Napi csupán kétszáz forintokat spórolni – tíz millió forintot eredményezhet!
200 Ft-osokból 10 millió Ft. Tartsd be egy egyszerű szabályt és spórold magad milliomosra! De nehogy a párna alatt tartsd a pénzt! A Befektetés Habbal oktatócsomagból megtudhatod hova érdemes a leginkább tenned a kemény munkával megspórolt pénzt.
Azt mondod Te nem tudsz spórolni? Képtelen vagy egy fillért is félretenni … vagy csak igen kevés megtakarított pénzed van, pedig azért jól keresel?
És mi van, ha én tudok egy pofonegyszerű módszert, ami nem fáj, és szinte észre sem veszed? Csak tíz percre felejts el mindent, amit a spórolásról eddig gondoltál, és figyelj! Nem fogod megbánni!
Kezdetnek két dolog kell hozzá
- egy apró kis elhatározás
- alaptőkeként egy kétszáz forintos érme
Ennyit szerintem Te is tudsz nélkülözni.
Meg fogsz lepődni, mennyit spórolhatsz néhány év alatt!
Határozd el, hogy minden vásárlásod után, minden egyes visszajáró 200 forintos érmét megspórolod!
Nem többet, nem kevesebbet, mindig csak a 200 forintosokat, de abból minden darabot, függően attól, hogy hogy hányat kaptál vissza a pénztárnál. Csalni nem ér!
Vajon hány 200 forintos gyűlhet így össze? Talán napi egy darab….vagy lehet hogy 2-3 is, netán még több?
Próbád ki saját magad és nézd meg hány 200 forintost tudsz csupán egy hét alatt összegyűjteni?
Persze van, aki a hónap elején a fizetésének meghatározott százalékát azonnal félreteszi, bankszámlán, vagy egyenesen valamilyen befektetési alapban gyűjti, van olyan, aki az íróasztala fiókjában gyűjtögeti, mások ad hoc jelleggel csípnek le valamennyit a fizetésükből megtakarítás céljára. Miért ne járhatnál Te a magad módján egy negyedik utat, hiszen a lényeg az, hogy pénzed egy részét, akármilyen kis hányadát NE költsd el!
Ha eddig nem tudtál félretenni, ezzel a “játékkal” mostantól elkezdheted. Ahogyan talán már annyi mindent gyűjtöttél: kupakot, matricát, ilyen-olyan pontokat… mától gyűjts 200 forintosokat!
Mennyit lehet így spórolni hosszútávon?
Az egyszerűség kedvéért tegyük fel, hogy a hét minden napján sikerül szerezned 1 db kétszáz forintost. Egy évben 365 nap van, ezért 365 *200 = 73 000 Ft
Azonban ha 2 db kétszáz forintost sikerül félretetnni, akkor az egy év alatt 2*365*200=146 000 forintot spórolsz össze, 10 év alatt 1 460 000 forintot, ami 20 év alatt közel 3 millió forint! Csupán azért, mert minden 200 forintost, amit kapsz megspórolsz.
De nézzük tovább, mire vagy képes ha még több 200 forintost spórolsz meg?
A 200 forintok megspórolása, 20 év alatt több, mint
10 millió forintot eredményez!
Mi a jó abban, ha így spórolsz?
- csak egy egyszeri elhatározásra van szükség
- egyszerű, és kényelmes, ha eldöntötted, hogy belevágsz, nem kell mást tenned, csupán várnod kell, hogy a megfelelő helyen szaporodjanak az érméid
- nem kell havi fix összeget félretenned, ha Te a rendszeres megtakarítással hadilábon állsz
- nem fogod úgy érezni, hogy megfosztottad magad valamitől, hiszen a 200 forint csekély összeg, önmagában alig valamire elegendő
- nagyon-nagyon fogod élvezni, mert ez olyan, mint egy játék… egy játék, amelyben Te tuti nyersz!
Meglátod, ha egyszer elkezded, néhány napig, hétig kitartasz, miközben látod gyűlni a pénzhalmot, másképp kezdesz majd nézni a 200 forintosokra, és mind kevésbé érzel majd késztetést az érmekészleted “megcsapolására”. Biztos lehetsz benne, hogy örömed leled benne.
Kezdd el így a spórolást! Beszéld rá a gyermekeidet is!
Bármikor elkezdheted, de ha valamivel emlékezetessé akarod tenni a dolgot, válassz egy különleges napot, pl. az érettségi, a diplomaosztás napját, gyermekeid valamelyikének egy-egy fontos dátumát, vagy egyszerűen mondd azt”Ma hétfő van, mától nem költöm el a 200 forintosokat, hanem összegyűjtöm őket.” Csinálhatod egyedül is, de jó ötlet lehet bevonni a gyermekeidet is.
Ha kapnak zsebpénzt, miért ne intézhetnék ők is úgy, hogy apró-cseprő vasárlásaikkor félreteszik a visszajáró 200 forintos érméket? Spórolásra és pénzügyi fegyelemre taníthatod őt is azzal, ha elhatározza, hogy nem költ el még kétszáz forintot egy újabb gombóc fagyira. Bővebben itt olvashatsz arról, hogyan neveld gyermekedet arra, hogyan tartsa meg és gyarapítsa a pénzét.>>
Íme egy ábra, amely jól szemléltetni, hogy a 200 forintosok megspórolása és összegyűjtése, milyen órási eredményekhez vezethet!
Ugye jól hangzik?
A kétszáz forintos érméből meglehetősen sok van forgalomban, de néhány kisebb életmódbeli változtatásra azért szükséged lehet, hogy “felturbózd” az érmekupac növekedését.
Fizess gyakran készpénzzel!
Érdemes meggondolnod, hogy mikor fizetsz bankkártyával, és mikor készpénzzel. Nem nehéz belátni ugyanis, hogy ha a pénzérmék gyűjtésére adod a fejed, akkor a bankkártyával, hitelkártyával nem sokra mész.
A havi nagy bevásárlások mellett bőven van alkalom a 200 forintosok gyűjtésére, például amikor csak néhány napi cikket kell vásárolnod, és csak kisebb összegeket költesz egyszerre. Nem lesz tehát gond számodra a 200 forintos érmekészlet növelését célzó készpénzes vásárlás.
Tartsd be a 200 forintos spórolásának következő 4 egyszerű szabályát!
- amikor csak lehetséges spórold meg a 200 forintost
- fizess kevesebbet bankkártyával, hogy minél több alakalom legyen arra, hogy 200 forintosokat kapj
- menet közben hazafelé szerezd be, amire szükséged van és gyűjtsd a 200 forintosokat
- ne számolt ki pontosan a blokkon szereplő összeget, hanem fizess nagyobb címletű pénzzel, és legyél kreatív a fizetés megtervezésénél is: néhány száz forintos tétel esetén 1000 forintost vegyél elő a tárcádból, kicsivel 1000 fölötti értékű számlát pedig kétezressel egyenlíts ki, hogy nagyobb valószínüséggel kapj vissza 200 forintos érméket…
Nem baj, ha bizonyos időszakokban lassabban gyűlik a pénzed, máskor meglátod, gyorsabban szaporodnak az érméid. Ez természetes, és ne csüggesszen el.
Vannak az évnek olyan időszakai, amikor nagyobb összegű költekezésre kényszerülsz (karácsony, ás más családi ünnepek előtt például valószínűbb, hogy nagyobb bevásárlásokat végzel, bankkártyával fizetsz, vagy egyszerűen a zsúfoltságban kevésbé van energiád, időd odafigyelni a visszajáró “megtervezésére”.), máskor pedig gyakoribbak a kisebb összegű költéseid.
Egy-egy ilyen időszak után, azonban térj vissza a 200 forintosok gyűjtésére. Ha kicsit odafigyelsz, mindig, minden időszakban van azonban módod arra, készpénzvásárlás révén hozzájuss néhány 200 forintoshoz.
Egy jó tanács: gyakran számold meg a pénzed!
Számold át a megtakarított érméidet, amilyen gyakran csak lehet, mert az összeg folyamatos növekedése motiváló erejű, és további megtakarításra ösztönöz még akkor is, ha néha-néha kedved volna belemarkolni az érmehalomba. Meglátod milyen jó érzés lesz majd ujjaid között érezni okos döntésed jutalmát, a sok 200 forintost és érezni “De jó, hogy már mennyi összegyűlt!” Ezért ne malacperselybe gyűjtsd!
Hol tartsd a megspórolt pénzt?
Alaposan gondold végig, hogy hol tárolod a szépen szaporodó érmekupacot, különösen akkor, ha tizenéves gyermekek is vannak a családban.
- Jól elérhető helyre van szükség, hogy Te napi rendszerességgel hozzáférj,
- Olyan rejtekhelyet kell találnod, amelyről – ha lehet – csak te tudsz, vagy csak Te férsz hozzá. (Egy régi, vagy régen ugyanazon s helyen álló váza, egy cipős doboz a szekrényed mélyén, egy korsó, doboz, vagy kosár vagy befőttes üveg a kamra egyik felső polcán, konyhaszekrényben, vagy akár fehérneműs szekrényed…stb…)
Ne tárolj otthon sokat! Fektesd be a spórolt pénzedet!
Soha ne tarts túl sok megtakarított pénzt otthon két okból!
- Egyrészt nehogy elcsábulj és elköltsd egy részét!
- Másrészt, mert a megtakarított pénz ha befekteted még több pénzed lesz 10-20 éve múlva!
Ha néhány maréknyi 200 forintost – úgy pár tízezer forintnak megfelelő összeget – megspóroltál, vidd el a bankba, mert bármennyire is megbízol gyermekeidben, párodban és magadban, hidd el úgy nagyobb biztonságban van a pénz. Ahogy betetted a bankba, vásárolj belőle például Vanguard S&P500 indexkövető alapot, amely 10 éves átlagban 6-7% hozamot fog hozni neked várhatóan. A kétszáz forintonként megtakarított pénzed így tudja megsokszorozni a megtakarításodat.
Ha bizonytalan vagy, hogyan fektesd be az összegyűlt pénzzel oktató csomagunkkal segíteni tudunk neked.
A 200 forintos érmék gyűjtését pedig természetesen folytasd, ameddig akarod, vagy ameddig el nem érsz egy általad előre kitűzött célösszeget.
Hogyan tovább?
A kétszáz forintosonként összegyűlt megtakarítás “talált pénz” lehet akkor is, ha mellette Neked, vagy a családnak együttesen van egyéb megtakarítása, befektetése, vagy a nyugdíjas évekre félretett, időskori öngondoskodást célzó spórolt pénze.
Azért kicsit talán másként viszonyulsz majd hozzá, mint a más módon szerzett összegekhez, hiszen ezt Te érmedarabonként gyűjtötted össze. Talán jelképpé, kitartásod és okos szokásod jelképévé válik, amelyet gyermekid is követnek majd. Az is lehet, hogy egyszerűen a te játékoddá vált, amit talán még sajnálsz is fogsz abbahagyni egy idő után. Ne is hagyd abba! Ez a legokosabb, amit tehetsz!
Nem beszélve arról hogy ez igen fontos minta lesz családtagjaidnak, akik közül biztosan valakiről kiderül majd, hogy titkon vagy felvállalva, de követi mintád. Ekkor igazán büszkeség töltheti majd el a szívedet. Ezzel adtál és tanítottál ugyanis a legtöbbet családodnak, miközben számodra is igen nagy haszonnal járez az új szenvedély. Mi lehet ennél jobb?
Ha eltelt már 10-20 év és összegyűlt egy szép kis summa, egyrészéből valósítsd meg egy régi álmodat, pl. utazz el valahová, ahová enélkül soha nem jutnál el, vegyél meg olyasmit, amire mindig vágytál…
Aztán folytasd…, hadd gyűljenek tovább azok a 200 forintosok! Hadd menjen tovább a játék!
A pénz befektetésének több lehetséges módja van. Az egyik leghatékonyabb az ún. értékalapú befektetés, amely Warren Buffettet a világ második leggazdagabb emberévé tette. Csak kevesen tudják, hogy ez nemcsak egy lehetséges, de az egyik legkockázatmentesebb módszer is, amely lényegéről és módszeréről a Befektetés Habbal oktatócsomagból szerezhetsz ismereteket.
Ehhez segítséget a Befektetés Habbal oktatócsomagban találsz.